لامپ رشد گیاه – چراغ led مخصوص رشد گیاه – چراغ پرورش گل و گیاه

”  گروه تبلیغات فضای سبز”(Smartlandscape)

به گزارش خبرگزاری اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) تاثیر نور لامپ بر رشد گیاهان مانند تاثیر نور خورشید است برای تامین نور مورد نیاز گیاهان در جاهایی که نور خورشید یا نور طبیعی بسیار کم است، از انواع لامپ‌های معروف به لامپ رشد گیاهچراغ رشد گیاه;مانند لامپ ال ای  دی;برای رشد گیاه استفاده می شود. گروه اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) با ارائه لامپ های ال ای دی و همچنین پرورش گیاهان بوسیله نور لامپ ها، راهگشایی برای مشکلات گیاهان پیدا کرده است.

خبرگزاری اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) افزود اگر قصد نگهداری گیاهانی را در فضای داخل ساختمان دارید، احتمالا نور طبیعی زیادی نمیتوانید برای آنها تامین کنید. گروه اسمارت لنداسکیپ با تجارب زیاد و مطالعات فراوان و ارائه مطالب خوب افزود که نور خورشید توازن کاملی از طول موجهای مورد نیاز برای رشد و شکوفایی گیاهان را در خود دارد اما اگر خانه یا ساختمانتان آفتاب گیر نیست، اصلا نگران نباشید. گروه اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) در زمینه مطالعات فضای سبز و ارائه برخی مقالات اشاره کرد که شما میتوانید با کمک نور مصنوعی نیاز گیاه را تامین کنید. برای این مساله باید ویژگی ها و نیازهای گیاه، نهال، درختچه یا سبزیجاتی مورد نظر را دانست و اهمیت شناخت شار نوری ;نیز مورد توجه قرار می گیرد.

گروه اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) می تواند مطالبی راجع به نورهای ال ای دی ارائه دهد که برخی از آنها در زیر مشاهده می شود .

گیاهان برای رشد به طول موج های زیر نیاز دارند:

طول موج آبی برای رشد برگ ها

طول موج قرمزبرای گل دهی و میوه دهی

مقدار کمی طول موج سبز;که گیاه از آن استفاده میکند و بقیه آن را بازتاب میکند. (به همین علت برگ گیاهان سبز دیده میشود)

گروه اسمارت لند اسکیپ (Smartlandscape) با ارائه مشاوره های فراوان در زمینه کشاورزی و آخرین مطالب درمورد رشد گیاهان با فناوری های مدرن افزود لامپ رشد گیاه را باید درست بر بالای گیاه آویزان کنید. گروه اسمارت لند اسکیپ همچنین در طراحی سایت می گوید که میتوانید از کیت های نوری مخصوص رشد گیاه که حاوی بازتاب کننده هستند استفاده کنید اما برای گیاهان آپارتمانی معمولی می‌توانید از هر چراغ و بستی مانند لامپ ال ای دی رشد گیاه و … که میخواهید استفاده کنید. فقط باید در انتخاب لامپ و محل قرار گیری آن دقت کنید.

گروه خبرگزاری اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) در نظر دارد توضیحاتی در رابطه با رشد گیاهان توسط لامپ ها ارائه می دهد.

نور انوع لامپ برای رشد گیاه

”  گروه تبلیغات فضای سبز”(Smartlandscape)

گروه اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) افزود که انواع لامپ رشد گیاهمانند لامپ ال ای دی رشد گیاه;و … وجود دارد که در ادامه به هر کدام از آنئها و ویژگی هایشان پرداخته شده است.

گروه خبرگزاری اسمارت لنداسکیپ (Smartlandscape) با اکیپ تازه نفس مطالعاتی راجع به لامپ های ال ای دی کرده است.

نور لامپ فلورسنت

”  گروه تبلیغات فضای سبز”(Smartlandscape)

گروه اسمارت لنداسکیپ می گوید که آسانترین و به صرفه ترین گزینه از نظر مالی نور فلورسنت است. نور فلورسنت که به شکل مهتابی و لامپ خریداری میشود، داغ نمیشود. بنابراین میتوان آن را نزدیک به برگهای گیاه قرار داد. برخی چراغهای فلورسنت طول موج آبی بیشتری دارند این گروه که نام دیگر او تبلیغات فضای سبز است می خواهد ادله هایی راجع به رشد گیاهان توسط ال ای دی بیان کند و بنابراین به دنبال چراغهای های حاوی طیف کامل نور یا ترکیبی از آفتابی و یخی (cool) باشید.

گروه اسمارت لند اسکیپ با تجارب زیاد در زمینه تبلیغات فضای سبز و همچنین راهکارهای فراوان در تبلیغات الکترونیک و همچنین کارگزوه خبری اسمارت لند اسکیپ در زمینه تخصصی تکنولوژی فعالیت های فراوان داشته است که اگر تردید دارید میتوانید چراغ مهتابی سفید ( cool white) خریداری کنید چون نور سفید حاوی طیف کامل طول موجها است. برای این که نور مصنوعی حداکثر کارایی را داشته باشد آن را جایی بگذارید که حدود ۳۰ سانتیمتر از برگ گیاه فاصله داشته باشد.

کارگروه خبری اسمارت لنداسکیپ مطالعاتی درمورد لامپ های ال ای دی و همچنین تجارت الکترونیک از فناوری کرده است.

 

نور لامپ رشته ای

”  گروه تبلیغات فضای سبز”(Smartlandscape)

کارگروه خبری اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) با تیم تخصصی خود راجع به لامپ های ال ای دی می گوید که این منابع نور، حرارت زیادی تولید میکنند و باید با فاصله زیادی نسبت به برگها قرار بگیرند. لامپ رشته ای طول موج قرمز بیشتری منتشر میکند. گروه اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) با تیم تبلیغات خود و زمینه مطالعات علمی در تکنولوژی فضای سبز افزود که; بنابراین از آن میتوان به عنوان نور مکمل نور فلورسنت و متعادل کردن طیف نوری مورد نیاز گیاه، استفاده کرد. به خصوص در صورتی که گیاه میخواهد شکوفه بدهد. اگر میخواهید این دو نوع نور مصنوعی را با هم استفاده کنید، سعی کنید نسبت نور فلورسنت دو سوم و نور رشته ای یک سوم (از نظر وات) باشد.

کارگروه خبری اسمارت لنداسکیپ(Smartlandscape) درنظر دارد با مقاله های فراوان در زمینه رشد گیاهان توسط فناوری در اخبار خود ارائه دهد.

نور لامپ ال ای دی

”  گروه تبلیغات فضای سبز”(Smartlandscape)

نور ال ای دی به عنوان یک منبع نوری کم مصرف و کم حرارت شناخته میشود. چون تکنولوژی ال ای دی خیلی اختصاصی است، هر چراغ ال ای دی متفاوت است بنابراین دقت کنید چراغی که خریداری میکنید نور قرمز و آبی مورد نیاز گیاه را داشته باشد. چراغ ال ای دی مخصوص رشد گیاهان گلخانه ای، تنها طول موجهایی را تولید میکند که بیشتر مورد استفاده گیاه قرار دارد بنابراین میتوانید به جای خرید لامپ های معمولی، لامپ ال ای دی رشد گیاه خریداری نمایید.

 

نور لامپ هالوژن

”  گروه تبلیغات فضای سبز”(Smartlandscape)

نور هالوژن نیز تمامی طیف نوری را تولید میکند اما همانند لامپهای رشته ای حرارت زیادی تولید میکند و از نظر مصرف انرژی پرمصرف تر از نورهای فلورسنت است.

نور رشد گیاهان گلخانه ای

”  گروه تبلیغات فضای سبز”(Smartlandscape)

معمولا این چراغ ها در حبابهای فلورسنت قرار داده می‌شوند. این چراغها حاوی طیف کامل طول موجهای مورد نیاز برای شکوفه دهی گیاهانی مانند بنفشه آفریقایی هستند. برخی از صاحبان گل و گیاه از این نور برای رشد گیاهان از بذر یا تکثیر گیاه به روش هیبرید استفاده میکنند اما برخی دیگر استفاده از نور فلورسنت طیف کامل را راحت تر و کارامد میدانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست