معرفی ده گل مناسب برای گلدان ها و سبدهای حلق آویز

به گزارش گروه خبرگزاری تبلیغات فضای سبز،گل ها و گیاهان رنگارنگ می توانند ظاهر خانه شما را به کلی تغییر دهند ، و می توانند روحیه شما را بالا ببرند. هنگام درست کردن گلدان های آویزی باید توجه داشت که برخی از گیاهان بهتر از سایرین در فضای های کوچک رشد میکنند. کارشناسان ده گونه از بهترین گل ها برای کاشت و رشد در ظروف کوچک معرفی کردند.لازم به ذکر است که مراقبت از گیاهان برای سلامت روان بسیار مفید است و می تواند در مواقع استرس تسکین دهنده خوبی باشد. پیشنهادات کارشناسان محیط زیست وبسایت  GardeningExpress.co.uk برای درست کردن گلدان های آویزی عبارت است از:

1.گل گوشواره ای یا آویزیFuchsia

این گیاهان برای حلق آویز کردن  در سبد ها مناسب هستند ، با گل های رو به پایین آنها که به زیبایی در بالای سبد آویزان شده و می چسبند. اگر در طول زمستان از یخ زدگی نگه داشته شوند ، سال بعد دوباره شکوفا می شوند.

2.شاه پسند Lantana

این گلهای نارنجی روشن برای جذب پروانه ها و مرغ های مگس خوار شناخته شده اند. آنها همچنین شرایط خشک را تحمل می کنند ، به این معنی که به آب بسیار کمی احتیاج دارند.

3.گل میمونSnapdragon

همچنین به عنوان Antirrhinums شناخته می شود ، این گل های رو به بالا به مرتفع شدن گلدان های شما کمک می کند. تنوع رنگهای روشن آن مطمئنا توجه شما را جلب خواهد کرد

4.گل اطلسیPetunia

یک گل بسیار پرطرفدار که در انواع مختلفی وجود دارد و در اکثر شرایط می تواند زنده بماند ، اما هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید شکوفا می شود. برای حفظ سلامتی و شادابی آنها به صورت هفتگی به آنها آب دهید.

5.گل حنا Impatiens

نگهداری این گیاه بسیار آسان است و به راحتی در گلدان رشد کرده و زنده می ماند. علاوه بر گلدان پنجره ای، به آب زیادی احتیاج دارند و در مناطق سایه دار رشد بیشتری خواهند داشت

6.اقاقیا Wisteria

گیاهی  بالا رونده و رشد نسبتاً سریعی دارد و در طول بهار عطر خوشی تولید می کند. ویستریا به نور خورشید زیادی احتیاج دارد و باید به طور مرتب آب یاری شود و نیاز به مراقبت زیادی دارد.

7.شقایق Clematis

این گل میتواند به صورت گردشی دور یک شی رشد کند .از آن میتوند برای ساخت یک لوستر طبیعی زیبا استفاده کرد

8.لوبلیا Lobelia

اگرچه گلهای لوبلیا کوچک هستند ، اما تعداد و تنوع رنگی گسترده آنها بسیار شگفت انگیز است . تحمل گرمای زیاد را دارند و در نور مناسب و خاک مرطوب رشد میکنند.

9.گل شمعدانی عطری Geraniums

این گیاهان مقاوم می توانند در اکثر شرایط دوام بیاورند و تحمل به خشکی دارند به این معنی که می توانند برای مدت طولانی تری در گلدان های آویزان که در مکان مناسبی برای آبیاری قرار ندارند ، باقی بمانند.

10.گل لادن Nasturtiums

شرایط رشد آسان و تنوع رنگی زیادی دارد. می توانید موارد دلخواه خود را از گل های نارنجی روشن تا سفید خامه ای و یا ترکیبی از آن ها را انتخاب کنید .