گزارش گروه تبلیغات فضای سبز(Smartlandscape) راجع به تشخیص “کرونا ویروس” با هوش مصنوعی

گروه تبلیغات فضای سبز(Smartlandscape) با تشکیل یک تیم حرفه ای به نام خبرگزاری اسمارت لنداسکیپ در نظر دارد از بروزترین اخبار دنیا راجع به گل و گیاهان و همچنین معرفی شرکت های معروف در زمینه هوشمندسازی گیاهان در سایت خود (Smartlandscape) ارائه دهد. این گروه در وبلاگ خود اخبار فناوری برای مقابله با ویروس کرونا منتشر کرده است.

گروه تبلیغات فضای سبز

گروه تبلیغات فضای سبز

گزارش ارائه شده بشرح زیر است:

 گروه تبلیغات فضای سبز(Smartlandscape) با ارائه گزارشی از  از دیلی‌میلبرنامه‌نویسان رایانه مدعی شدند که “هوش مصنوعی” می‌تواند با استفاده از اشعه ایکس، خیلی سریع‌ افراد مبتلا به بیماری “کووید-۱۹” را تشخیص دهد.

گروه خبرگزاری افزود شرکت “زیگامی”(Zegami) با استفاده از اطلاعات بنیادی مرتبط با دانشگاه “آکسفورد“، موفق به توسعه یک مدل یادگیری ماشین شده که می‌تواند با استفاده از تصاویر اشعه ایکس، وجود کرونا ویروس در افراد را تشخیص دهد.

گروه تبلیغات فضای سبز

گروه تبلیغات فضای سبز

اطلاعاتی راجع به هوش مصنوعی و ویروس کرونا:

گروه اسمارت لنداسکیپ افزود، این تصاویر، عکس‌های اشعه ایکس از قفسه سینه بیماران هستند و تیم تحقیقاتی پروژه معتقدند که برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر و جزئی‌تر، سیستم هوش مصنوعی نیاز دارد که در طیف وسیع‌تری از تصاویر اشعه ایکس قفسه سینه افراد مبتلا به “کووید-۱۹” آموزش داده شود.

تیم تحقیقاتی این پروژه مدعی شده‌اند که اگر تصاویر بیشتری از قفسه سینه افراد مبتلا داشته باشند، می‌توانند در عرض چند هفته یک سیستم هوش مصنوعی ایجاد کنند.

گروه تبلیغات فضای سبز

گروه تبلیغات فضای سبز

تحقیقات پژوهشگران راجع به ویروس کرونا:

راجر نوبل“( Roger Noble)، مدیر شرکت “زیگامی” خواستار تصاویر اشعه ایکس بیشتری از بنیاد سرویس سلامت ملی آکسفورد شده است.

گروه تبلیغات فضای سبز(Smartlandscape)بنا به گفته این شرکت، این برنامه جدید نه‌تنها می‌تواند افراد مبتلا به “کووید-۱۹” را خیلی آسان‌تر شناسایی و تشخیص دهد، بلکه می‌تواند به پیش‌بینی نتایج احتمالی ابتلای افراد به کووید-۱۹ هم کمک کند.

این امر با مقایسه تصاویر اشعه ایکس ریه افراد مبتلا به کووید-۱۹ با عکس‌های بیماران قبلی در شرایط مشابه انجام می‌شود.

توسعه‌دهندگان این مدل شرکت “زیگامی” معتقدند که اختراع آن‌ها می‌تواند به پزشکان در دریافت چگونگی پیشرفت بیماری در مبتلایان کمک کند و به نوبه خود به ایجاد یک درمان موثر برای کووید-۱۹ منجر شود.

“راجر نوبل” اظهار کرد: بیماری “کووید-۱۹” یک چالش بزرگ است و باید فناوری نقش مهمی در شکست آن ایفا کند.